piątek, 30 września 2022

Za posiadanie znacznej ilości marihuany trafił do aresztu

Na początku tygodnia sierpeccy kryminalni zatrzymali mężczyznę (33 lata) podejrzanego o posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. Mężczyzna został osadzany w policyjnym areszcie, skąd następnie został doprowadzony do aresztu śledczego.

„Kryminalni” z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu regularnie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. W wyniku pracy operacyjnej na początku tygodnia zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzewanego o rozprowadzanie środków odurzających. W samochodzie, którym poruszał się zatrzymany, policjanci ujawnili i zabezpieczyli ok. 300 gramów marihuany. Zabezpieczone substancje przekazano do dalszych badań. Mężczyzna posiadał przy sobie znaczną kwotę pieniędzy. Ponadto w wyniku przeszukania, w mieszkaniu zatrzymanego, policjanci ujawnili około 600 pacek papierosów z przemytu. Decyzją sądu 33-latek został tymczasowo aresztowany.

Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia, a wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.


Zobacz również