„Zabawki” z Teneryfy

Podczas kontroli przesyłek pocztowych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie w paczce nadanej z Teneryfy, w której wedle załączonej deklaracji miały znajdować się słodycze i zabawki ujawnili ponad kilogram suszu roślinnego.

Przesyłka zaadresowana była do mieszkającej w województwie warmińsko-mazurskim obywatelki RP. Bezbłędny w namierzeniu przesyłki jak zwykle okazał się pies służbowy Drops, który wskazał ją swojemu przewodnikowi. W trakcie kontroli przesyłki funkcjonariusz ujawnił oprócz wcześniej wspomnianych słodyczy i zabawek także cztery próżniowo zamknięte opakowania z zawartością suszu roślinnego o wadze 1331,89 g brutto. Sposób zapakowania suszu wskazywał na działania mające na celu utrudnienie wykrycia zabronionej substancji. Przesyłka została zatrzymana, następnie przy użyciu testera narkotykowego funkcjonariusze przeprowadzili badanie, które wskazało, że ujawniona substancja może zawierać tetrahydrokannabinol (THC).

Czynności w tej sprawie są prowadzone przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Śledczej Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.