Żądał pieniędzy za zwrot auta

Kryminalni z Grójca zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który próbował wyłudzić od pokrzywdzonego pieniądze w zamian za skradziony samochód. Właściciel opla otrzymał od sprawcy kradzieży propozycję wykupienia go. Podejrzany trafił w ręce policjantów i usłyszał zarzuty za które może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

W ubiegły czwartek do policjantów z Grójca zgłosił się mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy o kradzieży osobowego opla wartości kilku tysięcy złotych na terenie gminy Belsk Duży. Policjanci ustalili okoliczności tego zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Kiedy właściciel pojazdu otrzymał wiadomość z propozycją wykupienia go za kilkaset złotych do akcji wkroczyli kryminalni z grójeckiej komendy. Następnego dnia policjanci pojawili się w Tarczynie, czyli miejscu zamieszkania sprawcy. Tam zatrzymali 44-letniego mężczyznę oraz odzyskali skradziony pojazd.

Funkcjonariusze przedstawili 44-latkowi zarzuty. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież auta i oszustwo w postaci wyłudzenia okupu za ukradziony samochód. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik/KPP Grójec

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.