Sprawcy rozboju aresztowani

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Wąsewo zatrzymanym przez policjantów z Długosiodła. 28 i 45-latek zaatakowali jadącego rowerem do domu mieszkańca gminy Długosiodło i zażądali pieniędzy. Ich łupem padło 200 zł. Decyzją Sąd Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej agresorzy zostali tymczasowo aresztowani. To kolejny przykład skutecznego i dynamicznego działania policjantów z posterunku w Długosiodle.

Pod koniec minionego tygodnia do policjantów z Posterunku Policji w Długosiodle zgłosił się 47-letni mężczyzna z relacji którego wynikało, że kiedy jechał rowerem w stronę domu został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy zajechali mu drogę skuterem. Napastnicy przy użyciu butelki zażądali od ofiary wydania pieniędzy, a także zagrozili pozbawieniem życia i zdrowia w przypadku powiadomienia policji. Przerażony 47-letek oddał napastnikom wszystkie posiadane przy sobie pieniądze w kwocie 200 zł. Jeden z napastników chciał zostać na tyle dobrze zapamiętany, że postanowił ściągnąć kask ochronny i zapytać ofiarę: „Co nie poznajesz mnie? Dawaj dwie stówki.” Po czym dwaj agresorzy wyrwali banknot mężczyźnie i odjechali. Zostali zarejestrowani kilkanaście minut później przez monitoring na pobliskiej stacji paliw kupując 3 piwa. Za alkohol zapłacili skradzionym banknotem.

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili tożsamość i adresy zamieszkania agresorów. Okazali się nimi być dwaj mieszkańcy gminy Wąsewo w wieku 28 i 45 lat. Zostali namierzeni i zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Po przewiezieniu do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie trafili do celi.

W tym czasie śledczy zbierali materiał dowodowy na podstawie którego obydwaj mieszkańcy powiatu ostrowskiego usłyszeli zarzut rozboju. Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora stosując wobec napastników najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 12 lat więzienia.

kom. Damian Wroczyński