Sprawcy rozboju aresztowani

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Wąsewo zatrzymanym przez policjantów z Długosiodła. 28 i 45-latek zaatakowali jadącego rowerem do domu mieszkańca gminy Długosiodło i zażądali pieniędzy. Ich łupem padło 200 zł. Decyzją Sąd Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej agresorzy zostali tymczasowo aresztowani. To kolejny przykład skutecznego i dynamicznego działania policjantów z posterunku w Długosiodle.

Pod koniec minionego tygodnia do policjantów z Posterunku Policji w Długosiodle zgłosił się 47-letni mężczyzna z relacji którego wynikało, że kiedy jechał rowerem w stronę domu został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy zajechali mu drogę skuterem. Napastnicy przy użyciu butelki zażądali od ofiary wydania pieniędzy, a także zagrozili pozbawieniem życia i zdrowia w przypadku powiadomienia policji. Przerażony 47-letek oddał napastnikom wszystkie posiadane przy sobie pieniądze w kwocie 200 zł. Jeden z napastników chciał zostać na tyle dobrze zapamiętany, że postanowił ściągnąć kask ochronny i zapytać ofiarę: „Co nie poznajesz mnie? Dawaj dwie stówki.” Po czym dwaj agresorzy wyrwali banknot mężczyźnie i odjechali. Zostali zarejestrowani kilkanaście minut później przez monitoring na pobliskiej stacji paliw kupując 3 piwa. Za alkohol zapłacili skradzionym banknotem.

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili tożsamość i adresy zamieszkania agresorów. Okazali się nimi być dwaj mieszkańcy gminy Wąsewo w wieku 28 i 45 lat. Zostali namierzeni i zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Po przewiezieniu do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie trafili do celi.

W tym czasie śledczy zbierali materiał dowodowy na podstawie którego obydwaj mieszkańcy powiatu ostrowskiego usłyszeli zarzut rozboju. Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora stosując wobec napastników najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 12 lat więzienia.

kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.