Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Zaproponowali wykup skradzionych z samochodu rzeczy

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież i oszustwo. Obywatele Rosji i Ukrainy skradli między innymi sprzęt elektroniczny i kosmetyki, a później zatelefonowali do pokrzywdzonej z propozycją wykupienia „fantów”. Kobieta przelała pieniądze, jednak skradzionych rzeczy nie odzyskała.

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obywatela Rosji i Ukrainy podejrzanych o kradzież i oszustwo. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej, ktoś ukradł z jej samochodu kosz, w którym znajdowało się 15 telefonów komórkowych, tablet, kosmetyki, artykuły biurowe oraz pilot od bramy. Hyundai stał zaparkowany przy ulicy, kiedy kobieta wróciła do samochodu okazało się, że pozostawiony na tylnej kanapie kosz „zniknął”.

Jeszcze tego samego dnia pokrzywdzona otrzymała telefon z propozycją wykupienia swoich rzeczy za 300 złotych poprzez jedną z from płatności elektronicznych. Kobieta przelała pieniądze, złodzieje nie dotrzymali jednak umowy.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. To oni bardzo szybko „namierzyli” 25-latka i jego 41-letniego kompana. Mężczyźni zostali zatrzymani. Obaj usłyszeli już zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.