Zarzuty i areszt za uprawę i posiadanie marihuany

Uprawę konopi innych niż włókniste oraz posiadanie ponad 70 gramów marihuany ujawnili funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce w trakcie przeszukania pomieszczeń piwnicznych. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 28-latek wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, uprawiał w piwnicy domu jednorodzinnego konopie, co mogło dostarczyć mu znaczne ilości gotowego produktu w postaci marihuany. Sąd rejonowy w Wołominie już zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowa i funkcjonariusz ogniwa kryminalnego komisariatu w Zielonce kilka dni temu uzyskali informację dotyczącą uprawy i posiadania marihuany. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Udali się pod wskazany adres, gdzie zastali dwie osoby kobietę i mężczyznę – właściciela posesji. Policjanci poinformowali go o celu wizyty, po czym wszyscy udali się do pomieszczeń piwnicznych. Tam z jednego z zamkniętych pomieszczeń wyczuwalna była silna woń, charakterystyczna dla uprawy konopi. Po otwarciu drzwi funkcjonariusze ujawnili wewnątrz linię do uprawy konopi inne niż włókniste, w tym doniczki z ziemią, torbę wypełnioną 13 sztukami łodyg o długości około 50 cm, dwie torby foliowe z zawartością suszu roślinnego, pudełko z zawartością kiełkujących roślin oraz przedmioty służące do hodowli marihuany w postaci profesjonalnych lamp nagrzewających, wagę elektroniczną, zgrzewarkę elektryczną do foli. Wszystkie urządzenia elektroniczne podłączone były do energii i posiadały włączniki czasowe.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione krzewy, torebki z suszem roślinnym oraz przedmioty służące do uprawy konopi. Po zważeniu i sprawdzeniu okazało się, że z takiej ilości ujawnionych roślin i substancji można było uzyskać ponad 70 gramów marihuany. Ustalenia policjantów wskazywały, że uprawą roślin i produkcją ziela konopi innego niż włókniste miał zajmować się 28-letni syn właściciela posesji. Mężczyzny nie było na miejscu, został jednak zatrzymany tego samego dni kilka godzin później.

28-latek trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty nie tylko posiadania środków odurzających, lecz również uprawy konopi innych niż włókniste, co mogło dostarczyć mu znacznej ilości gotowego produktu w postaci marihuany. Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował też wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.