poniedziałek, 25 października 2021

Zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Dwaj funkcjonariusze Zakładu Karnego w Płocku – st. sierż. Grzegorz Karwowski i st. kpr. Michał Rutkowski, udający się na służbę do jednostki, dokonali zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziło nietypowe zachowanie kierującego pojazdem ciężarowym, który poruszał się po drodze w sposób nieskoordynowany, jadąc tzw. „wężykiem”. Funkcjonariusze z zachowaniem ostrożności podjęli skuteczną próbę zatrzymania samochodu i oczekiwali na przybycie Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu złożył na ręce Dyrektora Zakładu Karnego w Płocku podziękowania za zaangażowanie funkcjonariuszy w poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu sierpeckiego – „Zdecydowana postawa, dociekliwość, profesjonalizm i szybkość w działaniu Pańskich funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy i wyeliminowania zagrożenia w ruchu drogowym. Czyn ten stanowi niezwykłe wsparcie dla działań Policji, a dowiedziony profesjonalizm w chęci niesienia pomocy innym oraz kierowanie praworządnych zachowań godne są najwyższego uznania”.

St. sierż. Grzegorz Karwowski i st. kpr. Michał Rutkowski zaprezentowali postawę godną naśladowania, brak bierności w takiej sytuacji pozwolił skutecznie uniknąć tragedii drogowej i potwierdzić, że funkcjonariusze stoją na straży przestrzegania prawa zawsze, nie tylko w godzinach służby.

Tekst : mjr Marlena Kubera
Zdjęcie : st. chor. Michał Jagodziński


Nasi partnerzy