Zatrzymani do sprawy pomalowania drzwi kościoła

Intensywne czynności policjantów z Woli doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch mężczyzn w związku ze zdarzeniem do którego doszło w nocy z dnia 19 na 20 lutego br. Wówczas nieznani sprawcy weszli na teren przyległy do kościoła pw. św. Augustyna i czerwoną farbą pomalowali drzwi wejściowe, powierzchnię przed drzwiami i ścianę.

Policjanci z Woli zostali powiadomieni o tym, że w nocy z dnia 19 na 20 lutego br. nieznani sprawcy weszli na teren przyległy do kościoła pw. św. Augustyna i czerwoną farbą pomalowali drzwi wejściowe, powierzchnię przed drzwiami i ścianę. W sprawie zdarzenia zostało przyjęte zawiadomienie o przestępstwie, na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczała ślady.

Operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rozpoczęli ustalenia. Czynności przez nich realizowane trwały nieprzerwanie kilkanaście godzin. W sprawie został zabezpieczony monitoring, który utrwalił wizerunki osób, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzn. Pierwszy z nich w wieku 32-lat został zatrzymany wieczorem w poniedziałek na terenie Śródmieścia. Drugi z mężczyzn w wieku 29-lat wpadł w ich ręce we wtorek na warszawskich Bielanach.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy. W sprawie zostało wszczęte śledztwo

kom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.