czwartek, 13 maja 2021

Zatrzymani za napaść na funkcjonariuszy

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie dwóch mężczyzn, którzy podczas prowadzonej wobec nich interwencji w brutalny sposób zaatakowali policjantów. Wobec

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie dwóch mężczyzn, którzy podczas prowadzonej wobec nich interwencji w brutalny sposób zaatakowali policjantów. Wobec kobiety, która im pomagała Sąd zastosował policyjny dozór. Mężczyźni próbując uniknąć zatrzymania uderzali, szarpali i odpychali mundurowych. Jeden z nich użył gazu wobec policjantki, natomiast drugi groził nożem. Przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przed godziną 15.00 na ulicy Targowej. Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komisariatu Policji Warszawa Targówek otrzymali zgłoszenie o bójce dwóch kobiet. Mundurowi pojechali na miejsce za pustostanem stała grupa osób, która na widok policjantów zaczęła używać wulgaryzmów w ich kierunku i stała się agresywna. Jeden z mężczyzn kazał policjantom zostawić ich w spokoju, a kiedy funkcjonariusze chcieli go wylegitymować zaczął przed nimi uciekać. Mundurowi od razu zareagowali i obezwładnili mężczyznę, jednak nie dawał on za wygraną, szarpał ich i odpychał. Po chwili do patrolu podbiegł drugi mężczyzna, który użył gazu wobec policjantki oraz kobieta, ktora zaczęła kopać i uderzać funkcjonariuszy po całym ciele. Ponadto pierwszy z napastników wyciągnął w trakcie szarpaniny nóż i groził nim funkcjonariuszom.

W trakcie całego zdarzenia na wsparcie przyjechały kolejne załogi Policji, które pomogły zatrzymać mężczyzn i kobietę. Mieszkańcy Woli i Milanówka zostali przewiezieni na komendę przy ul. Jagiellońskiej. Na miejscu wszyscy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że 34-latek i 39-latek mieli ponad promil alkoholu, natomiast partnerka jednego z nich miała ponad 3 promile.

W trakcie czynności okazało się, że podczas interwencji jeden z zatrzymanych zniszczył prywatny telefon funkcjonariuszki. Chuligani noc spędzili w policyjnym areszcie. Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ celem wykonania czynności procesowych oraz podjęcia decyzji o środkach zapobiegawczych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na okres trzech miesięcy, natomiast wobec zatrzymanej 34-letniej kobiety zastosował policyjny dozór. Przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż.szt. Irmina Sulich


Nasi partnerzy