piątek, 30 września 2022

Zatrzymani za sprzedaż podrobionych perfum

Otwoccy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Rumunii podejrzanych o handel nielegalnymi towarami. Kobieta i mężczyzna na terenie bazaru sprzedawali podrobione perfumy światowych producentów, co było ich stałym źródłem dochodu. Obydwoje już usłyszeli zarzuty zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego pozyskali informację o nielegalnym obrocie towarami, który ma miejsce na terenie bazaru. Funkcjonariusze postanowili niezwłocznie sprawdzić te okoliczności i wraz z dzielnicowymi udali się na wskazane targowisko. Na miejscu mundurowi zauważyli kobietę i mężczyznę o śniadej karnacji, których zachowanie wzbudziło w nich pewne podejrzenia.

W trakcie kontroli przenoszonego przez 21-latkę i 23-latka bagażu, policjanci ujawnili perfumy różnych marek. Zatrzymani obywatele Rumunii zostali przewieźli do komendy, celem weryfikacji oryginalności perfum. Na miejscu funkcjonariusze powołani do walki z przestępczością gospodarczą i korupcyjną stwierdzili, iż zachodzi podejrzenie, że na zabezpieczonych perfumach zostały naniesione podrobione zastrzeżone znaki towarowe.

Kobieta i mężczyzna noc spędzili w celach na komendzie. Następnego dnia śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty za popełnione przestępstwa z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej, za co może im grozić kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

sierż. sztab. Paulina Harabin


Zobacz również