Zatrzymany do kontroli drogowej, schował narkotyki w bieliźnie

Policjanci z Długosiodła zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Woreczek z suszem roślinnym 22-latek ukrył bieliźnie. Wstępne badanie policyjnym testerem wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana. Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna stracił też prawo jazdy, ponieważ istnieje podejrzenie że kierował pod wpływem narkotyków.

W piątek o godz. 23 w Długosiodle policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli osobowego audi. Kiedy podeszli do samochodu poczuli z jego wnętrza wydobywający się dziwny zapach, który mógł wskazywać na palenie marihuany. Dodatkowo nerwowe zachowanie kierowcy wskazywało, że mężczyzna może mieć coś do ukrycia. Policjanci wezwali mężczyznę do dobrowolnego wydania rzeczy, których posiadanie jest zabronione.

22-latek wyciągnął z bielizny torebkę strunową z suszem roślinnym. Wstępne badanie policyjnym testerem wykazało, że była to marihuana. Mundurowi przeprowadzili również badanie specjalistycznym urządzeniem na obecność narkotyków w organizmie kierowcy, które wykazało, że mężczyzna mógł kierować pod ich wpływem. W tej sytuacji policjanci byli zmuszeni zatrzymać mu prawo jazdy. Dodatkowo 22-latkowki została krew do badań laboratoryjnych.

Narkotyki zostały zabezpieczone, a mieszkaniec gminy Wyszków trafił do policyjnej celi. W tym czasie śledczy zbierali materiał dowodowy, na podstawie którego następnego dnia 22-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał i wpłacił poręczenie majątkowe.

Teraz funkcjonariusze czekają na wyniki krwi mężczyzny. W przypadku kiedy potwierdzą one wstępne badanie na obecność narkotyków, wtedy 22-latek może liczyć że usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod działaniem środków odurzających. W takiej sytuacji sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz kierowania pojazdami na okres minimum 3-lat oraz dotkliwą karę finansową.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.