Zatrzymany z narzędziami usłyszał 5 zarzutów

Policjanci z patrolówki w środku nocy zatrzymali 27-latka, którego znali z wcześniejszych interwencji. Mężczyzna w plecaku posiadał komplet narzędzi, które jak sam potwierdził służyły mu do dokonywania włamań. Jak się okazało, w ostatnim czasie trzykrotnie włamywał się do piwnic, a dodatkowo dopuścił się kradzieży roweru. Usłyszał 5 zarzutów, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pełniący nocną służbę na terenie Warszawy zwrócili uwagę na mężczyznę, którego znali z wcześniejszych interwencji. Okazało się, że 27-latek w plecaku miał narzędzia, które jak sam stwierdził służą mu między innymi do przecinania linek rowerowych, czy też kłódek. Przyznał od razu, że tydzień wcześniej ukradł rower. Został zatrzymany, a sprawą zajęli się policjanci wydziału mienia.

Potwierdzili zdarzenie dotyczące kradzieży roweru, a dodatkowo ustalili, że zatrzymany w ostatnim czasie włamywał się do piwnic, z trzech niczego nie ukradł natomiast w jednej jego łupem padły między innymi nożyce, które później wykorzystywał do dokonywania kolejnych przestępstw.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy stał się podstawą do przedstawienia zatrzymanemu 5 zarzutów, kradzieży, kradzieży z włamaniem i trzech usiłowań kradzieży z włamaniem.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/mw

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.