Zatrzymany za kradzieże hulajnóg

4 hulajnogi o łącznej wartości prawie 10 tysięcy złotych na przestrzeni trzech tygodni, oto bilans kradzieży jakich dopuścił się 34-latek. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Operacyjni ustalili szczegóły wszystkich zdarzeń i na podstawie pozyskanych informacji oraz zabezpieczonych dowodów wytypowali podejrzanego. Usłyszał 4 zarzuty kradzieży.

Na przestrzeni pierwszych trzech tygodni września doszło do kilku kradzieży hulajnóg. Wartość każdej z nich kształtowała się od tysiąca złotych do 4 tysięcy, łączne starty wyniosły prawie 10 tysięcy złotych. Policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu na bieżąco bardzo dokładnie analizowali zgłoszenia i wykonywali ustalenia, pozyskiwali informacje. Niedługo później wytypowali podejrzanego.

Kilka dni temu, po krótkiej obserwacji centrum handlowego, gdzie miał się pojawić mężczyzna, funkcjonariusze zatrzymali 34-latka. Zebrany przez śledczych z wydziału mienia materiał dowodowy stał się podstawą do przedstawienia zatrzymanemu 4 zarzutów kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.