Zatrzymany za kradzieże w markecie budowlanym

Dzięki skutecznej interwencji policjantów z otwockiej komendy odpowiedzialności karnej nie uniknie 25-latek. Został on ujęty przez personel marketu i wskazany jako podejrzewany o dwukrotną kradzież narzędzi budowlanych o łącznej wartości ponad tysiąca złotych. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych przestępstw.

Z policjantami z komisariatu w Józefowie skontaktował się pracownik jednego z marketów budowlanych i poinformował o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego otwockiej komendy.

Tam personel sklepu wskazał 25-latka. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna wyniósł ze sklepu narzędzia budowlane o wartości ponad 300 złotych, nie płacąc za nie. Ponadto dwa dni temu dopuścił się podobnego czynu, wtedy straty marketu wyniosły ponad 700 złotych. Oba zdarzenia zarejestrował monitoring.

25-latek przyznał się policjantom do obu kradzieży i dodał, że skradzione dwa dni temu mienie posiada w domu. Wówczas policjanci udali się wraz z zatrzymanym pod wskazany adres, gdzie odzyskali narzędzia. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kradzieży zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalają również, czy 25-latek nie ma na swoim koncie jeszcze innych przestępstw. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin