Zbrojownia w Liwie w nowej odsłonie

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie ma nowy budynek. Samorząd Mazowsza przeznaczył ze swojego budżetu na inwestycję ponad 1,2 mln zł.

W oficjalnym otwarciu budynku wzięły udział członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

Wzorowano się na historycznych zabudowaniach
Projekt budynku nawiązuje do dawnego charakteru XVI-wiecznej zabudowy przygródka. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie zespołu zamkowego. Dwuspadowy dach kryty gontem oraz okna z dwuskrzydłowymi okiennicami są wzorowane na dawnej dworskiej architekturze drewnianej.

Muzeum się rozwija
W nowej przestrzeni znajdą się stanowiska pracy dla przewodników, kustoszów i pracowników administracji muzeum, którzy do tej pory pracowali w budynku ekspozycyjnym. Będzie to też miejsce do przygotowywania wystaw i warsztatów. Nowa przestrzeń pozwoli w przyszłości zwiększyć zatrudnienie pracowników, którzy w związku z szybkim rozwojem muzeum i rosnącą liczbą turystów są coraz bardziej potrzebni.

Skorzystają turyści
Obiekt jest wyposażony w zaplecze sanitarne z odrębnym wejściem dla gości zwiedzających muzeum, a zwłaszcza kajakarzy uczestniczących w spływach rzeką Liwiec. Co ważne, obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin z małymi dziećmi.

W ramach prac wykonano fundamenty, roboty murowe, elementy konstrukcyjne, dach oraz drewnianą elewację. Zakres robót obejmował także wykonanie posadzek, ścian działowych, dostawę i montaż stolarki okiennej i drzwiowej oraz roboty wykończeniowe, elektryczne i sanitarne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.