Zdewastował, teraz za to odpowie

Policjanci operacyjni wydziału mienia na podstawie analizy znalezionych i zabezpieczonych na miejscu zdarzenia rzeczy bardzo szybko wytypowali podejrzanego o zniszczenia i uszkodzenia w pomieszczeniach kolei, których straty opiewały na 66 tysięcy złotych. Obywatel Ukrainy został zarejestrowany w policyjnych systemach jako poszukiwany. Kilka dni temu podczas interwencji zatrzymali go funkcjonariusze oddziału prewencji. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

Kilka miesięcy temu wpłynęło zgłoszenie dotyczące dewastacji w wyremontowanych pomieszczeniach należących do kolei. Wartość strat została oszacowana na kwotę 66 tysięcy złotych. Zniszczone zostały między innymi, podwieszany sufit, instalacja elektryczna, teletechniczna, klimatyzacja, wentylacja, uszkodzono komputery, rolety, drzwi.

Na miejscu zdarzenia, podczas oględzin okazało się, że sprawca najprawdopodobniej pozostawił kilka rzeczy osobistych. Zostały one zabezpieczone. Ich dokładnym sprawdzeniem zajęli się już policjanci operacyjni z wydziału mienia. Analiza zabezpieczonych przedmiotów sprawiła, że operacyjni bardzo szybko wytypowali podejrzanego obywatela Ukrainy. Mężczyzna jednak nie posiadał stałego miejsca pobytu i prowadził wędrowny tryb życia. Został zarejestrowany jako osoba poszukiwana do tej sprawy. Kilka dni temu, podczas legitymowania wpadł w ręce funkcjonariuszy oddziału prewencji.

W wydziale mienia, na podstawie skompletowanego już materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.