Zlikwidowana dziupla i zatrzymany paser

49-latka podejrzewanego o paserstwo samochodowe zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu. Na terenie posesji w Kozłach, w garażach policjanci ujawnili dwie mazdy CX5, skradzione kilka dni wcześniej w Niemczech. Funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo dwa wycięte pola numerowe samochodów mazda 3, które zostały skradzione pod koniec sierpnia na terenie warszawskiego Ursynowa. Mężczyzna zgodnie z obowiązującym prawem odpowie teraz za przestępstwo przeciwko mieniu, za co może mu grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu uzyskali informację z której wynikało, że na terenie jednej z posesji w miejscowości Kozły mogą być przechowywane pojazdy i części samochodowe pochodzące z kradzieży. Gdy funkcjonariusze pojawili się pod wskazanym adresem, zastali tam 49-letniego właściciela. Rozpytany o pomieszczenia gospodarcze i garaże oraz ich zawartość oświadczył, że nie wie co w ich jest, bo je tylko wynajmuje. W pomieszczeniu mieszkalnym policjanci znaleźli klucze pasujące do kłódek zabezpieczających drzwi garażowe.

Po ich otwarciu i kontroli policjanci ujawnili dwie mazdy CX5, jedna koloru białego, druga szarego. Samochody posiadały założone polskie tablice rejestracyjne, jednak bez naklejek legalizacyjnych. Po dokładnym odczytaniu numerów identyfikacyjnych i ich sprawdzeniu okazało się, że oba pojazdy zostały kilka dni wcześniej skradzione na terenie Niemiec. Mężczyzna oświadczył policjantom, że nie wie do kogo należą pojazdy i skąd wzięły się w garażu. Funkcjonariusze w tym samym pomieszczeniu ujawnili dodatkowo dwa wycięte pola numerowe samochodów mazda 3, które zostały skradzione pod koniec sierpnia na terenie warszawskiego Ursynowa.

49-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie teraz za ukrycie pojazdów pochodzących z przestępstwa kradzieży. Zgodnie z obowiązującym prawem może mu grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.