Znaczne ilości narkotyków ujawnione w domu i podczas kontroli drogowej

Zabezpieczona duża ilość narkotyków o wartości czarnorynkowej prawie 30 tys. zł i 3-miesięczny areszt dla 37-letniego mieszkańca Mławy, to finał piątkowej kontroli drogowej na trasie S7, w pobliżu Mławy. Kierowca volkswagena, na widok patrolu, w trakcie jazdy przesiadł się za kierownicą z siedzącą obok pasażerką. Podczas kontroli okazało się, że mławianin nie ma uprawnień do kierowania, a narkotesty wskazały wynik pozytywny zarówno u niego, jak i pasażerki.

Patrol ruchu drogowego, pełniący służbę na odcinku S7 w pobliżu węzła Uniszki Zawadzkie, zauważył kierującego volkswagenem, który na widok patrolu, nie zwalniając, opuścił miejsce kierowcy, przesiadając się z siedzącą obok pasażerką. Został natychmiast zatrzymany. Jak się okazało w trakcie kontroli, 37-letni mieszkaniec Mławy, kilka lat temu stracił prawo jazdy. Przesiadając się z pasażerką, próbował uniknąć odpowiedzialności. Zarówno on jak i jadąca z nim 27-letnia mławianka, odpowiedzą przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To jednak dopiero początek ich problemów. Jak się okazało w trakcie kontroli, oboje mogli być pod wpływem środków odurzających. Wynik badania narkotestem, dla obojga zatrzymanych, okazał się pozytywny. Pobrano od nich krew do weryfikacji wyniku testu.

Dalsze czynności przejęli mławscy kryminalni, którzy w domu pary zatrzymanych znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Policjanci odnaleźli marihuanę, haszysz, amfetaminę oraz inne substancje psychoaktywne. Łącznie ponad 660 gram narkotyków o wartości czarnorynkowej prawie 30 tys. zł. W wyniku czynności nadzorowanych przez mławską prokuraturę, zatrzymany 37-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.
Decyzją Sądu Rejonowego w Mławie został aresztowany na 3 miesiące. Jego 27- letnia partnerka usłyszała zarzut posiadania narkotyków, prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny. Trwają dalsze czynności w śledztwie, prowadzone przez mławską prokuraturę i policję.

asp.szt. Anna Pawłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.