Zniszczył znak drogowy. Wszystko zarejestrował monitoring

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 22-latka, który w miniony weekend zniszczył znak drogowy na ul. Parkowej w Ciechanowie. O zdarzeniu funkcjonariuszy poinformował operator miejskiego monitoringu. Teraz 22-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W minioną niedzielę w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie od operatora miejskiego monitoringu o zniszczeniu znaku drogowego na ul. Parkowej w Ciechanowie. Zgłaszający podał rysopis mężczyzny, który popełnił to wykroczenie i poinformował, że obecnie znajduje się on na ul. Pułtuskiej. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali 22-latka. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu. Stwierdził, że znak drogowy „i tak był pochylony”. Nie przypuszczał jednak, że jego zachowanie zostanie zarejestrowane przez kamery monitoringu. Teraz 22-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że zgodnie za art. 85 kodeksu wykroczeń „Kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.