Znęcał się nad bratem

Policjanci z Woli zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad bratem. Jak ustalili wolscy mundurowi, mężczyzna od kilku lat wyzywał brata, wszczynał awantury, bił po twarzy i groził pozbawieniem życia. W trakcie awantury rozciął naskórek nożem i ugryzł go w ucho. Podejrzany usłyszał już zarzut karny. Za znęcanie się grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli zostali powiadomieni o awanturze do jakiej doszło pomiędzy braćmi. Na miejscu policjanci ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna pod wpływem alkoholu miał go uderzyć i grozić użyciem noża. Pokrzywdzony uciekł z mieszkania w obawie o swoje życie i zdrowie. Od razu zadzwonił na numer alarmowy.

Policjanci zatrzymali 44-latka. Sprawa trafiła do wydziału dochodzeniowo-śledczego. Funkcjonariusze w sprawie gromadzili materiał dowodowy. Ustalili, że brat od kilku lat wszczynał wielokrotnie awantury, używał wobec niego słów obraźliwych i wulgarnych powodując u niego niepokój i zagrożenie. Pokrzywdzony miał zostać przez niego uderzony w twarz, w końcu brat groził mu pozbawieniem życia. Podczas jednej z ostatnich awantur miał rozciąć mu nożem naskórek i ugryźć w ucho.

Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący znęcania się fizycznego i psychicznego. Teraz może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. Przemoc domowa nierzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych i stanowczych działań, przemoc się powtórzy.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom nawet anonimowo Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

kom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.