Znęcał się nad siostrą

Policjanci z Woli zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad siostrą. Jak ustalili wolscy mundurowi, mężczyzna od ubiegłego roku wyzywał siostrę, wszczynał awantury, bił po twarzy i groził jej nożem. Podejrzany usłyszał już zarzut karny. Za znęcanie się grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli zostali powiadomieni o awanturze do jakiej doszło pomiędzy bratem, a siostrą. Na miejscu policjanci ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna miał podejść do kobiety, przystawić jej nóż do gardła i mówić, że „poderżnie jej gardło”. Kobieta od razu zadzwoniła na numer alarmowy bojąc się o własne życie. Mężczyzna przebywał w domu, gdzie zachowywał się agresywnie. 50-latek został zatrzymany, wszystkiemu jednak zaprzeczał.

Policjanci w tej sprawie gromadzili materiał dowodowy. Ustalili, że brat od ubiegłego roku, od kiedy zamieszkał z siostrą, wszczynał wielokrotnie awantury, używał wobec niej słów obraźliwych i wulgarnych powodując u kobiety niepokój i zagrożenie. Kobieta miała zostać przez niego uderzona w twarz, w końcu brat groził jej nożem. Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący znęcania się fizycznego i psychicznego. Teraz może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych i stanowczych działań, przemoc się powtórzy.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom nawet anonimowo Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

kom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.