niedziela, 28 listopada 2021

Znieważył, naruszył nietykalność i zniszczył mienie

Wspólne spotkanie towarzyskie zakropione alkoholem zakończyło się zatrzymaniem 30-latka. Mężczyzna spędzając czas u znajomych, w pewnym momencie stał się agresywny i zaczął atakować współbiesiadników. Podczas awantury uszkodził drzwi. Swoją agresję przeniósł również na interweniujących funkcjonariuszy, których znieważył i naruszył ich nietykalność cielesną. Dodatkowo mężczyzna kierując wobec policjantów groźbę użycia przemocy, usiłował zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych i zaniechania jego zatrzymania. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kilka minut po 18.00 dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim został powiadomiony o pobiciu mężczyzny. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak ustalili mundurowi, 30-latek przyszedł w odwiedziny do swoich znajomych. Podczas spotkania, gdzie wspólnie spożywali alkohol, doszło do nieporozumienia. Mężczyzna stał się agresywny i zaczął atakować współbiesiadników. Podczas awantury uszkodził drzwi.

Swoją agresję przeniósł również na interweniujących funkcjonariuszy, których znieważył słowami wulgarnymi i naruszył ich nietykalność cielesną kopiąc i szarpiąc za mundur. Dodatkowo mężczyzna, kierując wobec policjantów groźbę użycia przemocy, usiłował zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych i zaniechania jego zatrzymania. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja


Zobacz również