niedziela, 28 listopada 2021

Uroczyste otwarcie posterunku policji w Kotuniu

W środę (12.05) w południe odbyła się uroczystość otwarcia odtworzonego Posterunku Policji w Kotuniu. Policja wyszła naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy i we współpracy z miejscowym wójtem doprowadziła do odtworzenia posterunku, który został zlikwidowany w 2012 roku.

W budynku funkcjonował wcześniej Zespół w Kotuniu Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Mokobodach. By funkcjonariusze mogli rozpocząć służbę w odtworzonej jednostce i powiększonym składzie, konieczny był gruntowny remont. Powstały nowe pomieszczenia, które umożliwiają komfortową obsługę mieszkańców, ale też poprawiają warunki pracy samych policjantów.

Inwestycja, której wartość sięga blisko 1,5 mln złotych została sfinansowana ze środków Gminy Kotuń. Uczestników dzisiejszej uroczystości przywitał Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzej Dziewulski. Podziękował również Komendantowi Wojewódzkiemu Policji zs. w Radomiu Michałowi Ledzionowi za poparcie inicjatywy odtworzenia posterunku oraz doposażenie jednostki w nowoczesny sprzęt. Następnie Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion, przekazał symboliczne klucze kierownikowi posterunku asp. szt. Damianowi Barei, a także podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w przedsięwzięcie. Władze wojewódzkie reprezentowali Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski oraz Anna Kaszuba, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, natomiast lokalny samorząd Karol Tchórzewski – Starosta Siedlecki oraz Grzegorz Góral Wójt Gminy Kotuń wraz z przedstawicielami rady gminy.

Posterunek to zwieńczenie oczekiwań samorządu, który wsparł ideę poprawy bezpieczeństwa w gminie Kotuń. Ze względu na obowiązujące obostrzenia uroczystość odbyła się w pełnym reżimie sanitarnym.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska


Zobacz również