sobota, 25 września 2021

38-latek odpowie za uszkodzenie lusterek w samochodach

Policjanci z Piaseczna zatrzymali 38- latka, który na jednym z parkingów uszkodził lusterka w zaparkowanych samochodach. W chwili zdarzenia miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do nietypowego zdarzenia doszło na jednej z ulic Piaseczna. Przed godziną 20:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie otrzymał informację o mężczyźnie, który rękami wyrywał lusterka w zaparkowanych samochodach.

Na miejsce udał się policyjny patrol. Po przybyciu pod wskazany adres funkcjonariusze potwierdzili dokonane zniszczenia. Ustalili świadka zdarzenia oraz rysopis podejrzanego, po czym zaczęli patrolować pobliskie okolice. Po chwili zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. 38- latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnej celi. Badanie wykazało, że był on pod wpływem alkoholu. Miał on prawie 2 promile w swoim organizmie.

Podczas oględzin w uszkodzonych pojazdach stwierdzono między innymi wyrwane lusterka oraz zarysowanie powłoki lakierniczej. Podejrzany uszkodził pięć zaparkowanych prawidłowo samochodów. Policjanci o całym zajściu poinformowali właścicieli pojazdów.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty karne. Teraz grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Rafał Markiewicz


Nasi partnerzy