600 gram narkotyków zabezpieczone przez policjantów operacyjnych

Policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu dzięki pozyskanym i zweryfikowanym informacjom dotarli do mieszkania, gdzie zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli ponad 600 gramów rozlicznych narkotyków, marihuanę, amfetaminę i ecstasy. Dodatkowo ujawnili, że 40-latek ukrywa dokumenty nienależące do niego, dowód osobisty i prawo jazdy. W Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym obywatel Ukrainy za oba przestępstwa usłyszał zarzuty.

Policjanci pionu operacyjnego z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu w ramach własnych ustaleń do swoich spraw pozyskali informację na temat mężczyzny, który może mieć związek z kradzieżami, a także przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze dokonali szczegółowych sprawdzeń, zweryfikowali wpływające informacje i podjęli działania.

Pojawili się w mieszkaniu 40-latka. Tam zaraz po przekroczeniu progu pokoju mężczyzny natknęli się na porozrzucane wszędzie torebki foliowe z zawartością tabletek, białego proszku, czy też suszu roślinnego. Podobne rzeczy odnaleźli w lodówce. Dodatkowo były wagi elektroniczne, zgrzewarki do folii i dokumenty, prawo jazdy i dowód osobisty nienależące do obywatela Ukrainy. Wszystko zostało zabezpieczone, a 40-latek zatrzymany.

Po przeprowadzeniu stosownych testów i zważeniu środków odurzających okazało się, że policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 600 gramów narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę i ecstasy. Śledczy z dochodzeniówki po skompletowaniu materiałów dowodowych przedstawili mężczyźnie zarzuty posiadania narkotyków i ukrywania dokumentów. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.