Akcja „trzeźwość” na ekspresowej „ósemce”

Stan trzeźwości ponad 320 kierowców busów, ciężarówek i autobusów skontrolowali inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Jeden z kierujących miał 0,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji.

W czwartek (17 marca) rano, na ekspresowej „ósemce” koło Radzymina, inspektorzy z warszawskiej ITD przeprowadzili akcję „trzeźwość”. Alkomatami badali kierowców busów, ciężarówek i autokarów jadących zarówno w stronę Warszawy, jak i Białegostoku. W trakcie tych działań skontrolowali trzeźwość ponad 320 kierujących. Jeden z zawodowych szoferów, który prowadził samochód ciężarowy z przyczepą, miał 0,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna wykonywał krajowy transport. W momencie zatrzymania do kontroli drogowej jechał bez ładunku. Nietrzeźwego kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji.

Akcje wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców busów, ciężarówek, autobusów i taksówek są prowadzone cyklicznie przez mazowiecką ITD. Działania realizowane są na terenie całego Mazowsza lub wybranych odcinkach dróg o największym natężeniu ruchu pojazdów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.