piątek, 09 grudnia 2022

Areszt za usiłowanie włamania

Policjanci z komisariatu w Piastowie na najbliższe dwa miesiące osadzili w areszcie śledczym 26-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o usiłowanie włamania do domu jednorodzinnego. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec maja na ul. Reja w Piastowie doszło do usiłowania włamania do domu jednorodzinnego. Po tym jak sprawca uszkodził okno dostał się do wnętrza pomieszczeń. 26-latek nie ukradł nic, ponieważ włączył się alarm. Uciekł, ale jego wizerunek zarejestrowały kamery. Policjanci z tutejszego komisariatu przeprowadzili działania operacyjne, podczas których ustalone zostały personalia podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa.

Do zatrzymania 26-latka doszło na terenie Warszawy. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, piastowscy dochodzeniowcy przedstawili zatrzymanemu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy.

Dalsze czynności poprowadzone przez piastowskich dochodzeniowców, pozwoliły na skierowanie do prokuratury w Pruszkowie wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i jego decyzją 26-latek trafił do aresztu na okres 2 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Karolina Kańka


Zobacz również