Pijany kierowca przewoził dzieci i spowodował kolizję

Funkcjonariusze z pułtuskiej komendy zatrzymali 32-letniego kierującego oplem, który spowodował kolizję na parkingu sklepowym w Winnicy. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień, a ponadto przewoził dwoje dzieci.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na parkingu sklepowym w miejscowości Winnica. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że 32-latek, kierując oplem wykonywał manewr cofania i uderzył w zaparkowane bmw. Po przebadaniu kierującego okazało się, że posiada w organizmie ponad 3 promile alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania. W pojeździe znajdowały się również dzieci w wieku 3 i 4 lat. Na szczęście podczas zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

32-latek odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, narażenie dzieci na utratę życia i zdrowia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego, jazdę pod wpływem alkoholu i bez uprawnień.

Apelujemy do kierowców, aby pod żadnym pozorem nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu, bądź środków działających podobnie. Nie ma takiej ilości alkoholu, po której spożyciu możemy bezpiecznie poruszać się po drogach. Reagujmy za każdym razem, kiedy widzimy kogoś, kto pił alkohol, a następnie chce wsiąść do samochodu i odjechać. Wzajemnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo, bo życie ludzkie jest najcenniejszą wartością.

Autor: sierż. Renata Soból

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.