Cztery interwencje na warszawskich lotniskach

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Portu Lotniczego Warszawa – Modlin i Warszawa – Okęcie cztery razy interweniowali w miniony weekend wobec niesubordynowanych pasażerów. Trzech z nich ukarano mandatami karnymi, wobec czwartego skierowano wniosek do Sądu o ukaranie.

Funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin zmuszeni byli interweniować wobec krewkiego Brytyjczyka, który gdy nie został dopuszczony do kontroli bezpieczeństwa z powodu braku wymaganych przez operatora linii lotniczych dokumentów, próbował siłą dostać się do rzeczonego punktu kontroli bezpieczeństwa. Wobec obywatela Wielkiej Brytanii zostały użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających. Mężczyzna został ukarany maksymalnym przewidzianym w takim przypadku mandatem karnym.

Mandat również w maksymalnej wysokości otrzymał nasz rodak, który pomimo zakazu na pokładzie samolotu lecącego z Dublina spożywał alkohol. Wobec Polaka nie stosowano środków przymusu bezpośredniego.

Kolejne dwie interwencje miały miejsce na Lotnisku Chopina gdzie tamtejsi funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych interweniowali wobec trzech Polaków. Dwóch z nich, którzy przylecieli z Tbilisi podczas lotu nie chciało podporządkować się poleceniom załogi statku powietrznego. Skończyło się to dla nich opuszczeniem pokładu samolotu w asyście naszych funkcjonariuszy i „nagrodą” w postaci mandatów karnych.

Wobec trzeciego z Polaków został skierowany do Sądu wniosek o ukaranie gdyż odmówił przyjęcia mandatu po tym jak został przyłapany podczas palenia papierosa w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.