piątek, 09 grudnia 2022

Poszukiwanego zatrzymali wywiadowcy z metra

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Metra Warszawskiego z ogniwa wywiadowczego na stacji metra Centrum zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez warszawski sąd za dokonanie rozboju. 37 – latek był już karany za podobne przestępstwo. Zgodnie z wyrokiem sądu najbliższe 3 lata i 6 miesięcy spędzi w więzieniu.

Podczas patrolowania stacji metra Centrum, uwagę wywiadowców zwrócił mężczyzna, którego wygląd wskazywał na przebywanie poza miejscem zamieszkania przez długi czas, a wizerunek odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej. Policjanci zaufali swojemu doświadczeniu i niezwłocznie przystąpili do legitymowania mężczyzny. Okazało się, że nabyta przez lata służby wiedza operacyjna pozwoliła na bezbłędnie wytypowanie osoby ukrywającej się przed wymiarem sprawiedliwości.

W wyniku sprawdzeń wyszło na jaw, że mężczyzna poszukiwany jest przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Warszawa Targówek na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez sąd za czyn z art. 280 par. 1 k.k. w zw. z art. 64 par. 1 k.k. Z uwagi na to, że 37.-latek miał już w przeszłości podobne zatargi z prawem, sąd skazał go na 3,5 roku pozbawienia wolności.

sierż. Sebastian Pawlak


Zobacz również