Poszukiwanego zatrzymali wywiadowcy z metra

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Metra Warszawskiego z ogniwa wywiadowczego na stacji metra Centrum zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez warszawski sąd za dokonanie rozboju. 37 – latek był już karany za podobne przestępstwo. Zgodnie z wyrokiem sądu najbliższe 3 lata i 6 miesięcy spędzi w więzieniu.

Podczas patrolowania stacji metra Centrum, uwagę wywiadowców zwrócił mężczyzna, którego wygląd wskazywał na przebywanie poza miejscem zamieszkania przez długi czas, a wizerunek odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej. Policjanci zaufali swojemu doświadczeniu i niezwłocznie przystąpili do legitymowania mężczyzny. Okazało się, że nabyta przez lata służby wiedza operacyjna pozwoliła na bezbłędnie wytypowanie osoby ukrywającej się przed wymiarem sprawiedliwości.

W wyniku sprawdzeń wyszło na jaw, że mężczyzna poszukiwany jest przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Warszawa Targówek na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez sąd za czyn z art. 280 par. 1 k.k. w zw. z art. 64 par. 1 k.k. Z uwagi na to, że 37.-latek miał już w przeszłości podobne zatargi z prawem, sąd skazał go na 3,5 roku pozbawienia wolności.

sierż. Sebastian Pawlak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.