Domowa uprawa na własny użytek

Policjanci podczas interwencji dotyczącej zakłócania spokoju zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu w szafie z materiału hodował marihuanę, jak twierdził, na tzw. „własny użytek”. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 krzewy, 35-latek dziś usłyszy zarzuty.

Patrolowcy zostali skierowani do jednego z mieszkań na warszawskim Grochowie, gdzie miało dochodzić do zakłócania spokoju. Z relacji zgłaszających wynikało, że słychać głośną muzykę, krzyki i odgłosy tłuczonych butelek.

Kiedy policjanci pojawili się pod wskazanym adresem, potwierdzili grającą muzykę. Właściciel lokalu wpuścił ich do środka. Tam mundurowi od razu wyczuli woń charakterystyczną dla marihuany. 35-latek zapytany o posiadanie środków odurzających w pierwszej chwili zaprzeczył.

Jednak w pokoju policjanci zobaczyli szafę przenośną z materiału, która była od środka intensywnie podświetlona. Wewnątrz znajdowały się krzewy konopi. Mężczyzna stwierdził wówczas, że owszem uprawia sobie marihuanę na tzw. „własny użytek”. Patrolowcy zatrzymali 35-latka, a rośliny zabezpieczyli.

Sprawą zajęli się śledczy. Dziś, po skompletowaniu materiału dowodowego, mężczyzna usłyszy zarzuty, odpowie za uprawę konopi indyjskich.

nadkom. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.