piątek, 14 maja 2021

Domowa uprawa na własny użytek

Policjanci podczas interwencji dotyczącej zakłócania spokoju zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu w szafie z materiału hodował marihuanę, jak twierdził, na

Policjanci podczas interwencji dotyczącej zakłócania spokoju zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu w szafie z materiału hodował marihuanę, jak twierdził, na tzw. „własny użytek”. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 krzewy, 35-latek dziś usłyszy zarzuty.

Patrolowcy zostali skierowani do jednego z mieszkań na warszawskim Grochowie, gdzie miało dochodzić do zakłócania spokoju. Z relacji zgłaszających wynikało, że słychać głośną muzykę, krzyki i odgłosy tłuczonych butelek.

Kiedy policjanci pojawili się pod wskazanym adresem, potwierdzili grającą muzykę. Właściciel lokalu wpuścił ich do środka. Tam mundurowi od razu wyczuli woń charakterystyczną dla marihuany. 35-latek zapytany o posiadanie środków odurzających w pierwszej chwili zaprzeczył.

Jednak w pokoju policjanci zobaczyli szafę przenośną z materiału, która była od środka intensywnie podświetlona. Wewnątrz znajdowały się krzewy konopi. Mężczyzna stwierdził wówczas, że owszem uprawia sobie marihuanę na tzw. „własny użytek”. Patrolowcy zatrzymali 35-latka, a rośliny zabezpieczyli.

Sprawą zajęli się śledczy. Dziś, po skompletowaniu materiału dowodowego, mężczyzna usłyszy zarzuty, odpowie za uprawę konopi indyjskich.

nadkom. Joanna Węgrzyniak


Nasi partnerzy