piątek, 07 października 2022

Głodził i bił psa plastikową rurą

Ursynowscy dzielnicowi przy współpracy z naczelnikiem tamtejszego wydziału kryminalnego zatrzymali 42-latka podejrzanego o to, że przez dłuższy czas w swoim mieszkaniu znęcał się nad psem, w ten sposób, że trzymał go w złych warunkach bytowania, nie zapewniał odpowiedniego pokarmu, ani stałego dostępu do wody, a także bił go plastikową rurą. Pies trafił pod opiekę pracowników z Fundacji Animal Rescue, którzy zoperowali cierpiącego czworonoga i uratowali mu oko. Policjanci natomiast zajęli się sprawcą, który usłyszał zarzuty.

Kiedy w dniu 15 lipca 2021 r. zgłaszająca zobaczyła zaniedbanego psa, mocno zaniepokoiła się jego stanem zdrowia. Zwierzę było wychudzone i wystraszone, dlatego zabrała psa do siebie i natychmiast powiadomiła policjantów, którzy poinformowali pracowników fundacji ochrony zwierząt Animal Rescue, a następnie przekazali czworonoga pod ich opiekę. Początkowo lekarze weterynarii myśleli, że zwierzę zostało okaleczone na stałe. Jednak po operacji okazało się, że pies wróci do zdrowia.

Po zaopiekowaniu się czworonogiem mundurowi poszli zatrzymać właściciela psa. Mężczyzna w obawie przed odpowiedzialnością opuścił mieszkanie. Sprawą zajęli się między innymi ursynowscy dzielnicowi, którzy w trakcie czynności w tej sprawie ustalili, że podejrzany może przebywać u znajomego przy ul. Czumy na warszawskim Bemowie. Kiedy pojechali pod ten adres, okazało się, że mężczyzna wyszedł od znajomego i poszedł w stronę pobliskiego parku. Kilka minut później został tam zatrzymany. Miał około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Tłumaczył się, że nie pamięta, aby znęcał się nad swoim psem, bił go po głowie i głodził, ponieważ w ostatnim czasie ciągle jest pijany. Podejrzany został przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się nad swoim psem. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 42-latek niebawem stanie przed sądem, który może go skazać nawet na 2 lata więzienia.

podkom. Robert Koniuszy


Zobacz również