Policjant po służbie zatrzymał podejrzanej o rozbój

Dzielnicowa z Teresina ustaliła, że w rozbój na 68-latku, który miał miejsce w ubiegłym tygodniu może być zamieszany 26-latek. Mężczyzna został zatrzymany. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzut. Przestępstwo zostało popełnione w warunkach recydywy. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

W ubiegłym tygodniu w Teresinie doszło do rozboju na 68-latku. Pobity mężczyzna został przewieziony do szpitala z obrażeniami twarzoczaszki. Dzielnicowa z Posterunku Policji w Teresinie ustaliła, że czynu dopuścił się 26-letni mieszkaniec tej gminy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanego. Kilka dni później, policjant referatu patrolowo-interwencyjnego będący po służbie, zauważył 26-latka na jednej z ulic w centrum miasta. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariusza, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzut rozboju, w wyniku którego pokrzywdzony doznał średniego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzanemu zarzuca się, że popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 26-latka środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Podczas wczorajszego posiedzenia sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Rozbój jest bardzo poważnym przestępstwem. Zagrożonym karą do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywy, kara może wzrosnąć.

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.