Jechał nietrzeźwy, bez prawa jazdy i chciał przekupić policjantów

25 grudnia policjanci z Posterunku Policji w Kałuszynie patrolując miasto, na jednej z ulic zauważyli volkswagena. Natychmiast rozpoznali pasażera pojazdu, który był poszukiwany. Niezwłocznie zatrzymali auto do kontroli i potwierdzili, że na mężczyznę został wydany nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Czujni policjanci, od razu zauważyli również, że kierowca auta znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi ujawnili także, że kierowca ma cofnięte prawo jazdy. Dodatkowo 33-latek, aby uniknąć odpowiedzialności zaproponował policjantom łapówkę.

W minioną niedzielę w miejscowości Kałuszyn, dzielnicowy wraz z kierownikiem Posterunku Policji w Kałuszynie patrolowali ulice miasta, dbając, aby mieszkańcy spędzili bezpieczne święta. Na jednaj z ulic zauważyli samochód marki volkswagen, w którym znajdowali się dwaj mężczyźni. Mundurowi jako doświadczeni policjanci, doskonale znający rejon i jego mieszkańców, od razu rozpoznali, że pasażer samochodu jest poszukiwany. W tej sytuacji zatrzymali auto do kontroli. Potwierdzili, że 44-letni mieszkaniec gminy Kałuszyn, jest od dłuższego czasu poszukiwany celem odbycia kary 287 dni pozbawienia wolności za alimenty. Mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie tych czynności, policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. W tej sytuacji na miejsce wezwali mundurowych z Komisariatu Policji w Mrozach, a sami zajęli się pasażerem. Przybyły na miejsce dzielnicowy i policjant z zespołu patrolowo-interwencyjnego potwierdzili przypuszczenia kolegów. 33-letni kierowca volkswagena był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Na tym jednak nie koniec. Mundurowi sprawdzili mężczyznę w systemie. Okazało się, że ma cofnięte prawo jazdy. Dalsze sprawdzenie przez policjantów z Mrozów pokazywało następne występki kierowcy. Samochód, którym kierował, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia ani przeglądu. Warto dodać, że mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności zaproponował policjantom łapówkę. W tej sytuacji rozwiązanie mogło być tylko jedno. Mundurowi zatrzymali mieszkańca gminy Kałuszyn, który dołączył do swojego kolegi.

Po wytrzeźwieniu 33-latek przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i dobrowolnie poddał karze. W tej sprawie toczy się postepowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.