Kryminalni z Białołęki przechwycili ponad 3 kilogramy narkotyków

Działania kryminalnych z komisariatu na Białołęce zakończyły się zatrzymaniem 22-latka, który ukrywał w swoim mieszkaniu ponad 3 kilogramy narkotyków. Wśród zabezpieczonych substancji była marihuana i klefedron. Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił mężczyźnie zarzut za posiadanie znacznej ilości zabronionych prawem środków i zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. 22-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Skuteczność działań kryminalnych z komisariatu na warszawskiej Białołęce w przeciwdziałaniu przestępczości narkotykowej zaowocowała zatrzymaniem kolejnej osoby.

Ustalenia, jakie policjanci wykonali doprowadziły ich na trop młodego mężczyzny. Miał on pojawić się w rejonie ulicy Modlińskiej. Kryminalni uwagę skupili na pasażerze, który wysiadł z toyoty i ruszył w kierunku bloku mieszkalnego. Tuż przy wejściu policjanci pokazali mu swoje legitymacje. Mężczyzna odruchowo zaczął przyciskać do siebie papierową torbę i próbował uciec. Kryminalni założyli mu kajdanki i skontrolowali go. W torbie, którą 22-latek tak mocno chronił znaleźli worek z beżową substancją. Zabezpieczyli też przy nim dwa telefony komórkowe i 1000 złotych.

Mężczyzna nie chciał powiedzieć, gdzie mieszka. Jednak policjanci bez trudu to ustalili. Przejechali z nim na Pragę Północ i przeszukali wytypowane mieszkanie. Znaleźli w nim woreczki foliowe, opakowania i pojemniki z różnymi substancjami i płynami.

Kryminalni umieścili zatrzymanego w policyjnym areszcie, a zabezpieczone w jego mieszkaniu substancje przekazali policyjnemu technikowi, który zważył je i wstępnie określił ich skład.

Wczoraj policjanci z komisariatu na Białołęce doprowadzili 22-latka do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Prokurator przedstawił młodemu mężczyźnie zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych w postaci marihuany i klefedronu. Zastosował też wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe w kwocie 50.000 złotych.

22-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.