Miał 2 promile i prowadził ciężarówkę

Policjanci z wyszkowskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciężarówki, który kierował kilkudziesięciotonowym pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. O tym, że mężczyzna może być nietrzeźwy policjantów powiadomił przypadkowy świadek. Dzięki odpowiedzialnej postawie zgłaszającego policjanci być może zapobiegli tragedii na drodze.

Dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, że kierowca mercedesa wywrotki wyjechał sprzed sklepu i może być nietrzeźwy. Policjanci szybko ustalili, że kilkudziesięciotonowa ciężarówka jedzie przez Lucynów.

Już kilka minut po zgłoszeniu, funkcjonariusze ruchu drogowego z Wyszkowa zauważyli i zatrzymali mercedesa do kontroli. Policjanci sprawdzili trzeźwość 48-letniego kierującego. Urządzenie pokazało, że mężczyzna spożywał alkohol. Mundurowi ustalili, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak tłumaczył policjantom około 2 godziny wcześniej wypił kilka piw.

Dzięki odpowiedzialnej postawie zgłaszającego, policjanci być może zapobiegli kolejnej tragedii na drodze. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz 48-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu surowa kara finansowa, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.