Miał w domu 0,5 kg marihuany, trafił do aresztu

W ubiegłym tygodniu sierpeccy kryminalni zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie i uprawę marihuany. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli blisko 0,5 kg marihuany, specjalistyczny sprzęt do uprawy i pielęgnacji upraw konopi oraz znaczną ilość gotówki. Zatrzymany został aresztowany na 3 miesiące.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu regularnie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. W ubiegłym tygodniu zatrzymali 34-letniego mieszkańca Sierpca podejrzewanego o rozprowadzanie środków odurzających. W mieszkaniu zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli marihuanę o łącznej wadze niemal 0,5 kilograma. Narkotyk był zapakowany w szklane słoiki. Zabezpieczone substancje zostały przekazane do dalszych badań. Mężczyzna posiadał w mieszkaniu również znaczną ilość pieniędzy oraz specjalistyczny namiot z przyrządami służącymi do uprawy konopi.

Zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o posiadanie oraz uprawę marihuany. Decyzją sądu 34-latek został tymczasowo aresztowany, na okres 3 miesięcy.

Policjanci zapowiadają, iż takie działania będą kontynuowane. Ich podstawowym celem jest przede wszystkim ochrona dzieci i młodzieży przed zagrożeniami, niedopuszczenie do wprowadzenia na rynek narkotyków oraz doprowadzanie przed wymiar sprawiedliwości sprawców takich przestępstw. Przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest w Polsce zabronione i zagrożone karą do roku pozbawienia wolności. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia, a wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.

Autor: st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.