Nowe radiowozy i przyczepy do przewozu koni trafiły do KSP

Uroczyste przekazanie 7 nowych samochodów służbowych oraz 4 przyczep do przewozu koni odbyło się w Wydziale Transportu Komendy Stołecznej Policji. Nowe hybrydowe toyoty corolle trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego, natomiast przyczepy do Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego.

Uroczystą zbiórkę przekazania policjantom nowego sprzętu rozpoczął Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak, który wraz z sekretarzem m.st. Warszawy Włodzimierzem Karpińskim wręczył policjantom kluczyki do radiowozów i przekazał dowody rejestracyjne do zakupionych przyczep.

Samochody o mocy silnika 98 kM, z automatyczną skrzynią biegów, wyposażone w poduszki powietrzne wraz z kurtynami powietrznymi, czujniki deszczu i kamerę cofania trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego i mają wspomóc policjantów w zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ulicach stolicy i pomóc szybciej dotrzeć na miejsce zdarzeń drogowych.

Przyczepy do przewozu koni, które trafiły do Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego, mają posłużyć do komfortowego przewozu zwierząt na miejsce służby.

Hybrydowe toyoty corolle combi zostały zakupione w połowie z pieniędzy przekazanych przez Urząd m. st. Warszawy. Ten sam urząd w całości sfinansował zakup 4 przyczep do przewozu koni.

Komendant stołeczny zauważył, że wieloletnia współpraca z Urzędem m. st. Warszawy owocuje zakupem i przekazaniem nowoczesnych pojazdów, które będą służyły mieszkańcom Warszawy, poprawią komfort pracy policjantów, ale również korzystnie wpłyną na ekologię.

Nadinsp. Dzierżak złożył również na ręce Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego podziękowania za całoroczną dobrą współpracę i wsparcie finansowe: – nasza współpraca to nie tylko te samochody, nasza współpraca to miliony złotych, które są przekazywane na dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy. To są prawie 4 miliony złotych, które w tym roku zostały również przekazane na służby ponadnormatywne, które policjanci realizowali w tych miejscach, które były wskazywane przez mieszkańców jako miejsca dla nich szczególnie zagrożone. Staraliśmy się odpowiadać na potrzeby lokalnych społeczności.

Komendant nie ukrywał, że liczy na dalszą współpracę i dalsze wspólne projekty związane z bezpieczeństwem mieszkańców Warszawy. Przy tej okazji za otwartość i pomysły na przyszłość podziękował również Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. logistyki Panu Włodzimierzowi Pietroniowi.

Głos zabrał również sekretarz m.st. Warszawy Włodzimierz Karpiński, który zaznaczył, że współpraca z komendą nie tylko realizuje się w pomocy materialnej, ale też w ciężkiej służbie, która przekłada się na podniesienie bezpieczeństwa warszawiaków: – to Wasza zasługa. Jeśli tego typu inicjatywy i współpraca się do tego przyczyniają to znaczy, że są to działania chwalebne.

Nowe pojazdy poświęcił kapelan Komendy Stołecznej Policji ksiądz Jacek Kuziel.

Łącznie na zakup radiowozów i przyczep z budżetu państwa i pieniędzy przekazanych przez Urząd m.st. Warszawy został przeznaczony prawie miliard złotych.

Tekst: Edyta Adamus

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.