Nowy budynek Komisariatu Policji w Mrozach

Policjanci z Mrozów rozpoczęli służbę w nowej siedzibie. W 2018 roku w ramach Programu Modernizacji Policji Komendy Stołecznej Policji rozpoczęła się w tej miejscowości budowa Komisariatu Policji. Inwestycja powstała nakładem ponad 5,6 miliona złotych.

Uroczysty apel z okazji otwarcia nowego Komisariatu Policji w Mrozach odbył się 17 lipca br. przy udziale Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja i jego zastępcy Włodzimierza Pietronia, kadry kierowniczej komórek i jednostek organizacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, a także przedstawicieli władz państwowych i samorządowych.

Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim insp. Sławomir Rogowski przywitał gości oraz podziękował wszystkim osobom, które swoim zaangażowaniem przyczyniły się do powstania nowej siedziby Komisariatu Policji w Mrozach – „Dzisiejsze święto jest wyjątkowe (…) wkraczamy w inną epokę. Dzięki wspólnym staraniom Policji i samorządu miasta Mrozy otwieramy nowy, nowoczesny i funkcjonalny budynek, w pełni dostosowany do współczesnych wyzwań”. Dodał, że Policja staje się nowocześniejsza, a co za tym idzie skuteczniejsza w swoich działaniach.

Do skutecznych działań Policji odwołał się także Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej dziękując policjantom za niezwykle skuteczną służbę – Nie byłoby to możliwe, gdyby nie doskonała służba prewencyjna (…) kolejny rok z rzędu służba obchodowa dzielnicowych jest na najwyższym poziomie w garnizonie. Jednocześnie Komendant Stołeczny Policji podkreślił, że formacja musiała stanąć na wysokości zadania, żeby nasi policjanci mogli w godnych warunkach, profesjonalnie wykonywać swoje zadania.

Do podziękowań i życzeń przyłączył się również Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, który zaznaczył, że Komisariat z policjantami wyszkolonymi, profesjonalistami, służącymi w dobrych warunkach służy nam wszystkim.

Swoje słowo do policjantów skierował również Burmistrz miasta Mrozy Dariusz Jaszczuk, który podziękował za służbę i zaangażowanie, jak również podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania Komisariatu.

W nowej siedzibie policjanci jak i pracownicy cywilni będą mieli lepsze warunki pracy.

Nowy Komisariat spełnia standardy techniczne obowiązujące w obiektach służbowych Policji. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom funkcjonalno-użytkowym powstały właściwe warunki dla obsługi interesantów również tych z niepełnosprawnością ruchową. Stworzenie nowoczesnego i przyjaznego Komisariatu w Mrozach kosztowało ponad 5,6 miliona złotych. W budynku o powierzchni ponad 648m2 docelowo służbę pełnić będzie 29 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.