Płocczanie zatrzymani za kradzież z włamaniem

Do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, których zatrzymali policjanci z komisariatu w Płocku. 49-latek wraz ze swoim wspólnikiem włamali się do domu jednorodzinnego skąd skradli przedmioty o łącznej wartości ponad 22 tysięcy złotych. Młodszy z nich, aby zataić ślady swojej obecności na miejscu przestępstwa, zerwał opaskę z nadajnikiem GPS, którą miał założoną z uwagi na odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

49-latek i jego młodszy o 20 lat wspólnik, wykorzystując nieobecność lokatorów, włamali się do domu jednorodzinnego w gminie Słupno. Podejrzani po obserwacji posesji i pewności, że nie zostaną zauważeni przez niechcianych świadków, wybili szybę w oknie tarasowym i weszli do wnętrza domu. Tam plądrując pomieszczenia rabusie skupili swoją uwagę tylko na wartościowych rzeczach. I tak, niezauważeni wynieśli z domu złotą i srebrną biżuterię, zegarki, aparat fotograficzny oraz gotówkę. Łączna wartość ich łupu przekroczyła 22 tys. zł.

Jeszcze przed włamaniem, aby zataić ślady swojej obecności na miejscu przestępstwa, 29-latek zerwał z nogi opaskę z nadajnikiem GPS, którą miał założoną z uwagi na odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku w wyniku szczegółowych ustaleń namierzyli podejrzanych o kradzież z włamaniem.

W piątek 49-latek i jego wspólnik zostali zatrzymani. Jak się okazało, mieli oni już konflikt z prawem a straszy z nich, w minionym roku opuścił zakład karny. W obliczu zebranych przez policjantów dowodów, podejrzani przyznali się do przestępstwa. Po przesłuchaniu, prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Marta Lewandowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.