Straż Graniczna zatrzymała 5 członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej uderzyli w międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w organizowaniu nielegalnej migracji cudzoziemcom z państw Zakaukazia. W wyniku działań zatrzymano 5 osób, w tym organizatorów nielegalnego procederu. Śledztwo w sprawie nadzoruje Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Do zatrzymania członków grupy doszło w miniony poniedziałek (10 maja 2021 roku) na terenie Warszawy, Białegostoku i Terespola. Zatrzymane osoby to troje obywateli Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej, Azerka i Polak. Członkom grupy przestępczej zarzuca się, że na przestrzeni kilku miesięcy, przerzuciła z państw regionu Zakaukazia przez Polskę, a następnie do Europy Zachodniej co najmniej kilkudziesięciu cudzoziemców.

Podczas przeszukania mieszkań podejrzanych cudzoziemców, funkcjonariusze zabezpieczyli dyski, telefony, karty SIM, różnego rodzaju dokumenty zawierające informacje świadczące o przestępczej działalności grupy.

Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowania innym osobom nielegalnego przekraczania granicy państwowej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratora wobec dwójki podejrzanych Rosjan, sąd zastosował trzymiesięczne areszty, wobec pozostałych – Azerki, Polaka i Rosjanina – wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania Polski oraz dodatkowo wobec jednego z zatrzymanych Rosjan poręczenie majątkowe.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.