Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Po przylocie z Doha ukrył dokumenty w toalecie

Podejrzane zachowanie jednego z podróżnych na Lotnisku Chopina dorowadziło funkcjonariuszy Straży Granicznej do ujawnienia przestępstwa polegającego na czynieniu przygotowań do posłużenia się sfałszowanym dokumentem.

13 października w godzinach popołudniowych w strefie Non Schengen lotniska.

Uwagę funkcjonariuszy zwrócił mężczyzna, który po wylądowaniu samolotu, od dłuższego czasu nie podchodził do kontroli granicznej, do tego był zdenerwowany i miał trudności w komunikowaniu się w języku angielskim. Podróżny został poproszony o okazanie dokumentu podróży, w odpowiedzi stwierdził, że nie ma paszportu ponieważ zostawił go na pokładzie samolotu, którym przyleciał z Doha.

Cudzoziemiec oznajmił, że jest obywatelem Bangladeszu i posiada jedynie fotografię strony personalizacyjnej paszportu oraz fotografię polskiej wizy – która po okazaniu, od razu wzbudziła u funkcjonariuszy wątpliwości co do jej autentyczności. Po sprawdzeniu jej w dostępnych systemach stwierdzono, że dokument nigdy nie został wydany.

Po skontaktowaniu się z linią lotniczą w celu potwierdzenia wersji mężczyzny, funkcjonariusze uzyskali informację, że na pokładzie samolotu nie został znaleziony żaden dokument. Dlatego przystąpiono do przejrzenia zapisu monitoringu w wyniku którego ustalono, że paszport cudzoziemca może znajdować się w toalecie męskiej.

Ujawniony paszport był oryginalny, należał do obywatela Bangladeszu, a polska wiza zamieszczona w dokumencie zgodnie z podejrzeniami została podrobiona na wzór oryginalnej.

W trakcie dalszych czynności, cudzoziemiec wyraził wolę ubiegania się o ochronę międzynarodową na terytorium RP, dlatego od mężczyzny przyjęto stosowny wniosek.

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj obywatel Bangladeszu w obecności tłumacza zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego. Zostaną mu również przedstawione zarzuty z art. 270 § 3 kk. tj.: czynienia przygotowań do posłużenia się sfałszowanym dokumentem, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.