piątek, 07 października 2022

Pobili i zabrali 50 złotych

Dwóch mieszkańców Kałuszyna jest podejrzanych o dokonanie rozboju na 68-letnim mężczyźnie, którego pobili i zabrali mu z kieszeni spodni 50 zł. Dwóch mężczyzn zatrzymali policjanci z komisariatu w Mrozach. Podejrzani usłyszeli zarzut karny z art. 280 kodeksu karnego. Wobec 35-latka Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, drugi z podejrzanych 25-latek został objęty policyjnym dozorem.

Przed kilkoma dniami policjanci z Mrozów zostali poinformowani, że do jednego z mieszkańców Kałuszyna przyszło dwóch młodych mężczyzn domagając się od niego pieniędzy. Gdy 68-latek odmówił, zaczęli go szarpać, bić, a jeden z mężczyzn uderzył go butelką w głowę.

Gdy mężczyzna był oszołomiony poczuł jak z kieszeni spodni zabierane są pieniądze. Następnie sprawcy uciekli w nieznanym kierunku.

Policjanci, którzy bardzo szybko pojawili się w rejonie tej posesji zatrzymali dwóch mężczyzn, odpowiadających rysopisowi przekazanemu przez jednego ze świadków zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli od mężczyzn kilkanaście piw oraz pieniądze. 35 i 25-latek trafili do policyjnego aresztu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy, aby przedstawić tej dwójce zarzut rozboju. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował wobec 35-latka tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. 25-latka objęto policyjnym dozorem. Mężczyznom za to przestępstwo może grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Marcin Zagórski


Zobacz również