Poszukiwany mężczyzna spędzi w areszcie 180 dni

Bielańscy policjanci zatrzymali 60-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności na okres 180 dni. Mężczyzna został skazany przez sąd żoliborski za groźby karalne. Od początku roku wywiadowcy z Bielan zatrzymali prawie 100 osób poszukiwanych celem odbycia kary w areszcie śledczym lub zakładzie karnym.

W ostatnich dniach policjanci z bielańskiej komendy prowadzili działania, które w sposób szczególny były ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych i ściganych listami gończymi. Funkcjonariusze przeprowadzili operacyjne sprawdzenia i ustalenia, pozyskali informacje i na ich podstawie dotarli do miejsc, gdzie ukrywali się poszukiwani. Funkcjonariusze z Bielan od pewnego czasu próbowali namierzyć 60-letniego mężczyznę ukrywającego się przed organami ścigania. Polecenia osadzenia go w areszcie śledczym wydał żoliborski Sąd Rejonowy w Warszawie. Mężczyzna za kratkami ma spędzić 180 dni. 60-latek został skazany za groźby karalne.

Policjanci w wyniku przeprowadzonych ustaleń, namierzyli miejsce, gdzie poszukiwany przebywał. Funkcjonariusze udali się do miejsca pobytu mężczyzny. 60-latek był bardzo zaskoczony widokiem policjantów. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Od początku roku wywiadowcy z Bielan zatrzymali prawie 100 osób poszukiwanych celem odbycia kary w areszcie śledczym lub zakładzie karnym.

Akcja „Poszukiwany„ nadal trwa. Policjanci stale sprawdzają miejsca, w których osoby ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest potwierdzeniem, że ukrywanie się przed organami ścigania, nigdy nie zwalnia z odpowiedzialności za złamanie prawa.

podinsp. Elwira Kozłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.