niedziela, 24 października 2021

Pożar domu w Nieporęcie

W niedzielę (29.11) chwilę po godzinie 21 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Nieporęcie przy ulicy Zegrzyńskiej w pobliżu “Dzikiej Plaży”. Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne zastępy Straży Pożarnej z terenu powiatu.

Na miejscu zastano rozwinięty pożar poddasza budynku jednorodzinnego. Strażacy natychmiast zbudowali linie gaśnicze i podali prądy wody w natarciu na płonące pomieszczenia na poddaszu. Aby dokładnie ugasić wszystkie zarzewia ognia, konieczne było wycięcie otworów w pokryciu dachowym, przez które również podano środek gaśniczy. Po prawie godzinnej akcji gaśniczej, udało się zlokalizować pożar. Strażakom pozostało oddymienie budynku i sprawdzenie czy nikt nie pozostał w pomieszczeniach. Na szczęście wszyscy zdążyli się ewakuować przed przybyciem Straży Pożarnej.

Spaleniu uległo poddasze budynku i nagromadzonego na nim przedmioty. Akcja gaśnicza trwała ponad 2 godziny. Działania prowadzone były przez 12 zastępów Straży Pożarnej.


Nasi partnerzy