Pożar stodoły w Winnicy

W piątek (30.09) o godzinie 11:57 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Winnica. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy ratowniczo – gaśnicze z Pułtuska i okolic.

Po przybyciu pierwszego zastępu zastano pożarem objętą konstrukcję dachową wraz z wyposażeniem stodoły w tym około 100 bel słomy. Pożar zagrażał przedostaniu się na sąsiedni budynek przylegający do płonącego budynku w którym znajdowały się konie.

Strażacy pracowali w dużym zadymieniu, które znacznie utrudniało prowadzenie akcji gaśniczej. Z uwagi na bardzo dużą ilość materiału palnego i zapotrzebowanie na dużą ilość wody zadysponowano do pomocy kolejne zastępy. Strażacy prowadzili prace rozbiórkowe oraz usuwali materiały łatwopalne i przelewali pogorzelisko. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany samochód specjalny SPGaz z JRG 9 m. st. Warszawa, który pompował butle powietrzne do aparatów oddechowych.

W działaniach gaśniczych brały udział następujące zastępy:
4 JRG PUŁTUSK
2 OSP WINNICA
1 OSP RĘBKOWO
1 OSP POKRZYWNICA
1 OSP PRZEWODOWO
1 OSP OBRYTE
1 OSP PUŁTUSK
1 JRG 9 WARSZAWA SpGaz.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.