Rolkarze z NightSkating rozpoczynają sezon przejazdów przez Warszawę

Już w sobotę (20.04) inauguracja przejazdów rolkarzy po ulicach Warszawy. Jak zawsze start pod pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Start o 20:30 ale warto być trochę wcześniej.

W 2024 roku odbędzie się łącznie 10 przejazdów ulicami Warszawy. Organizatorem przejazdów jest Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie.

Nightskating jest bardzo luźną formą zgromadzenia, w którym mogą brać udział wszyscy bez względu na wiek. Co prawda należy umieć hamować by zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom. A skoro wspomniałem już o bezpieczeństwie, to mamy szereg zasad w regulaminie, a są to m.in: jazda w kasku dzieci do lat 16, udział w obecności opiekuna najmłodszych uczestników, upewnienie się, że wózek dziecięcy jest przystosowany do sportu tj. Czy ma klatkę bezpieczeństwa, hamulec itp. Obowiązuje także zakaz picia alkoholu, palenia oraz jazdy pod wpływem środków odurzających. – mówi Bartłomiej Konopka, Koordynator Nightskating Warszawa Team i jeden z organizatorów Nightskating Warszawa.

Przejazdy różnią się między sobą pod względem stopnia zaawansowania trasy oraz dystansu. Najłatwiejszy z nich jest na poziomie 1, gdzie nie ma zbytnio górek i spadków. Zaraz za nimi są poziomy 2, 3, 3+ by ostatecznie zakończyć na poziomie Extreme, na którym brakuje powoli mostów i wiaduktów w Warszawie, a dystans jest powyżej 50 km. Należy nadmienić, że uczestnictwo w Nightskatingu jest bezpłatne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.