Spotkanie strażaków z przedstawicielami mediów

We wtorek (5.12) w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej zorganizowano spotkanie przedstawicieli mediów z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej. Dziennikarze obejrzeli multimedialną wystawę oraz spotkali się ze strażakami z grup specjalistycznych działających w Warszawie.

Na samym początku spotkania przedstawiciele mediów obejrzeli multimedialną wystawę poświęcona historii Straży Pożarnej. Przygotowane przez samych strażaków Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej to ciekawa i ucząca wystawa, która rozpoczyna się historią dawnej Warszawskiej Straży Ogniowej a kończy na współczesnych grupach specjalistycznych.

W trakcie spotkania prowadzono rozmowy, w których ratownicy opowiedzieli o swojej codzienności, trudnościach i satysfakcji ze służby strażaka. Zaprezentowano sprzęt Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG 6 oraz Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z JRG 15.

Podczas dnia otwartego prowadzono dyskusje na temat komunikacji oraz współpracy pomiędzy dziennikarzami oraz rzecznikami prasowymi PSP.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Komendy Głównej oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej i Akademii Pożarniczej z przedstawicielami redakcji: Wirtualne Mazowsze 24, Miejski Reporter, Polskie Radio i Radio Eska oraz Polsat News.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.