Uciekał bo był pijany. Zebrał 68 punktów

Pięć lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka grzywna grożą 60-latkowi, złapanemu przez grójeckich policjantów po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Łamał przepis za przepisem, nie był trzeźwy i uzbierał kilkadziesiąt punktów karnych.

W niedzielę (29.10) tuż po godz. 8 policjanci ruchu drogowego w okolicy Grójcem dokonali pomiaru prędkości volkswagena. Kierujący pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc 85 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 40 km/h. W związku z powyższym mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca, na widok policjantów nie wykonał ich polecenia i zaczął uciekać.

Policjanci rozpoczęli pościg, dając kierującemu znaki do zatrzymania. Kierowca pojazdu nie reagował jednak na wydawane polecenia i kontynuował jazdę. Ostatecznie auto po przejechaniu około kilometra zatrzymano w Janówku.

Okazało się, że 60-latek uciekał, ponieważ był pod wpływem alkoholu. Alkomat wskazał blisko 0,5 promila. Mężczyzna na miejscu stracił prawo jazdy. Teraz grożą mu zarzuty niedostosowania się do poleceń zatrzymania pojazdu, kierowania w stanie po użyciu alkoholu oraz popełnienia kilku wykroczeń drogowych.

Za te czyny grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka grzywna. Dodatkowo na jego konto dopisano 68 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.