Uciekał skradzionym kilka minut wcześniej rowerem

Skuteczne działania policjantów z Ochoty zakończyły się zatrzymaniem sprawcy kradzieży oraz przedstawieniem zarzutów. 35-latek kilka minut wcześniej ukradł rower z klatki schodowej jednego z bloków przy Alejach Jerozolimskich. Mundurowi zabezpieczyli przy nim specjalistyczny sprzęt służący do przecinania zabezpieczeń. W przeszłości podejrzany był karany za podobne przestępstwo. Usłyszał zarzuty i odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

W ostatnim czasie uwagę policjantów przy ulicy Białobrzeskiej zwrócił dziwnie zachowujący się mężczyzna podróżujący rowerem. Na widok stróżów prawa gwałtownie przyspieszył. Nie reagował na wydawane polecenia. Został zatrzymany przy ulicy Sękocińskiej, po przejechaniu kilkuset metrów. 35-latek nie był w stanie wytłumaczyć pochodzenia swojego roweru. Twierdził, że pożyczył jednoślad od kolegi, który pracuje za granicą. Przy podejrzanym mundurowi zabezpieczyli nożyce służące do przecinania różnego rodzaju zabezpieczeń. Ustalenia stróżów prawa doprowadziły do jednego z bloków przy Alejach Jerozolimskich. Okazało się, że kilka minut wcześniej zatrzymany ukradł rower stojący na klatce schodowej. Właściciel nie zdążył zauważyć braku swojego jednośladu. Mężczyznę przewieziono do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Następnego dnia usłyszał zarzuty związane z kradzieżą. W przeszłości 35-latek dopuścił się podobnego przestępstwa. O jego dalszym losie zadecyduje wymiar sprawiedliwości.

Przypominamy, aby w odpowiedni sposób zabezpieczać mienie pozostawione w miejscach ogólnodostępnych. Stosujmy solidne i sprawdzone zabezpieczenia. Zwracajmy uwagę na osoby przebywające bez wyraźnego celu w okolicach naszego zamieszkania. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy odpowiednie służby. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

sierż. szt. Jakub Pacyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.